Raimondas Guobis

Praeitą penktadienį Anykščiuose lankėsi kelionių agentūros "Super Kelionės" vadovas Udrius Armalius, kuris atlydėjo turizmo konsultacijos įmonės "Oneworld Consulting" iš Šiaurės Vestfalijos atstovus.

Žmogus, kuris nuolat prisimenamas, kaip pirmasis po daugelio metų atvežęs į Lietuvą veikiantį Siauruko garvežį, nuolat besirūpinantis geležinkelių populiarinimu, perėmė Anykščiuose veikiančią kelionių agentūrą "Kelionių galerija".
Svečiai - Jochen Balduf ir Rebecca Pasen susitiko su savivaldybės vadovais bei kultūros ir turizmo sektoriaus darbuotojais, lankėsi populiariausiuose Anykščių miesto ir apylinkių turizmo objektuose - Lajų take, Arklio muziejuje, užsuko ir į Siauruko muziejų. Viešnagę čia pradėjo pasėdėjimu Ramūno Daugelavičiaus vaistažolių sandėlio svetainėje, kur degustavo egzotišką lietuviškų augalų arbatą. Siauruke susipažino su mažojo Aukštaitijos geležinkelio istorijos įdomybėmis, taip pat, neseniai atverta senų automobilių ekspozicija. Turizmo ekspertai pažymėjo, kad Anykščiuose juos sužavėjo puiki kultūrinių istorinių objektų darna su gamta, pasigėrėjo žmonėmis besidarbuojančiais turizmo objektuose - jie darbuojasi su didžiu entuziazmu. Sugrįžę į savo agentūros būstinę nedideliame Lenestado miestelyje, netoli Kiolno, parengs reklaminius prospektus ir pasitengs "parduoti" Anykščius bei visą regioną turtingiausios Europos sąjungos šalies, Vokietijos turistams. Jų manymu, tai galėtų būti kelionių po visas Baltijos valstybes bei Kaliningrado sritį paketas, kuriame svarbią vietą užimtų Anykščiai. Keliaujantys čia atsikvėptų ramiame gamtos prieglobstyje, gal net pasinaudotų SPA teikiamomis procedūromis, ramiai pasivaikščiotų šilų takeliais, pernakvotų. Labai įmanoma, kad keliautojai iš Vokietijos ramiam poilsiui pageidaus ramesnių erdvių, o tam labai tiktų ir kaimo turizmo sodyba "Barono vila" Butėnuose. Tikėtina, kad mūsų krašto turizmą pagyvins Kelionių organizatoriaus statusą Vokietijoje įsigijęs, turtingą patirtį turintis, aistringas geležinkelių entuziastas, nūnai ir turizmo sklaidos kampelį - agentūrą "Kelionių galerija" Anykščiuose valdantis U. Armalis. Jo manymu Lietuvoje turizmo rinka veik išsemta, todėl reikia pritraukti kuo daugiaus svečių iš užsienio.

Smagu būtų, jei pasisektų, nes, nors Anykščiuose per tris dešimtmečius lankėsi daugybė ekspertų, turizmo industrijos atstovų iš įvairių šalių, tačiau sulaukiame tik pavienių ar šeimomis atvykstančių keliutojų. Užsienio lankytojų rodiklius labiausiai kelia, tiesiog gelbsti, svečiai iš kaimyninės Latvijos, kai kuriomis dienomis Siauruko muziejuje jų būna gerokai daugiau negu lietuvių.

Autoriaus nuotraukoje:

DSCF6629

Svečiai iš Vokietijos - Rebecca Pasen ir Jochen Balduf bei Udrius Armalis nusifotografavo istoriniame - patriotiniame Anykščių stoties viršininko kabinete

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 25 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top