Raimondas Guobis

Šiemet Lietuvos valstybės diena - Mindauginės ypatingai švęsta didžiajame Butėnų kaime prie Svėdasų. 

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Greitai laikas bėga, rodosi visai neseniai atšventėme Užgavėnes, o jau tuoj ir Velykos. Prisikėlimo šventę pakiliai išgyvensim, ypatingai pasismaginsim, pamiršim rimtį, susikaupimą, darbus kasdienius, galėsim ir privalėsim kaip niekad maloniai, riebiai, sočiai pavalgyti. Nors ne taip smagiai kaip ankstesniais laikais, kol, nesiautė afrikinis maras ir kiti riestasnukėms pavojingi baubai, kai, pasak šmaikštuolių, dar nebuvo kiaules auginti "žydai uždraudę".

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Užgavėnės po daugelio metų, pasirūpinus aktyvioms ir sumanioms bibliotekininkėms vėl švęstos Svėdasuose, spalvinga, aukštaitiškai teisinga Užgavėnių šventė įvyko ir didžiajame Butėnų kaime.

Skaityti daugiau...

grafikas 2023

 Išvežimo dieną konteinerį pastatyti matomoje vietoje prie gatvės nuo 7 valandos ryto ir laikyti iki ištuštinimo.

UAB Anykščių komunalinio ūkio informacija

debesu kaimas
Butėniečiams tėviškės sodžiuje - žemiškame rojuje, tėvynėje ir visame pasaulyje - visų džiaugsmų ir gėrybių...
 
 
 

web kaledos 2022

Raimondas Guobis

Jau ir Butėnų sodžiuje driekiasi kovos su kenkėjais frontas: sodiečiai ginasi nuo invazinių šliužų atvykėliai iš Pietų Europos. Pajuokaujant - dar viena globalizacijos, plačios prekybos dovana. Manoma, kad kenkėjai, jie moksliškai vadinami Luzitaninisarionas, į mūsų šalį pateko iš Portugalijos, Ispanijos ar kitų pietinių kraštų kartu su gėlėmis, pasislėpę vazonėlių žemėje. Jie pasirodė pernai ir jau įsitvirtino slėnyje prie keliuko į kapines, tačiau vis atkakliau bando persiristi per pagrindinę kaimo gatvę. Tarsi kokie nelegalūs, alkstantys geresnio gyvenimo migrantai norintys pereiti valstybinę sieną jie bando užvaldyti vis didesnius plotus...

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Rugpjūčio 13-osios šeštadienį švęsta tradicinė "Butėnų diena", įprasto istorinio žygio, šį kartą dviračiais, tema "Butėnų vandenys". Nors dėl tvyrančio karščio ir daugybės kitų priežasčių į istorinio pažinimo kelią nuo didžiojo kryžiaus išriedėjome vos trise, kartu su manimi dar Jurgita ir Gendrutis, tačiau įspūdžių ir smagumo nepritrūkom.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Pradžiugino dar vienas leidinys butėnietiška tematika. Tai nedidelė knyga "Biologė zoologė Janina Prūsaitė. Bibliografinė rodyklė"

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Gavėnas ir vėl išniro iš amžių slėptuvės, iš kažkurio paslaptingo klojimo, gal iš apleistos klėties kur slėpėsi, miegojo visus metus. Atėjo laikas, tradicijos šauksmas išjudino.

Skaityti daugiau...

Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 136 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top