Raimondas Guobis


Didįjį penktadienį, prieš pat Šv. Velykas anykštėnui Minvydui Antanui Kazlauskui sukako devyniasdešimt metų. Ta proga jubiliatas pasirūpino išleisti biografinę knygą „Jausenos spalvos“, kuri tapo svarbiausia dovana artimiesiems ir bičiuliams. Tai jau antroji guvaus bei žingeidaus svėdasiškio nuo Jaros pakrančių knyga, mat prieš septynerius metus jis pradžiugino gimtojo kaimo istorijai pašvęsta atsiminimų knyga „Saulėlydis Čiukuose“. Kiek galima žmogų pažinti, jo gyvenimo kelią atsekti perskaičius šias biografinio žanro knygas.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Vasario 23 - 26 d. Vilniuje vyko tradicinė tarptautinė knygų mugė "700 eilučių laisvei", kurios svarbiausios temos šiemet buvo mūsų tėvynės sostinės Vilniaus 700 metų jubiliejus ir kovojanti Ukraina. Tradiciškai dalyvavo ir anykštėnai, lietuvių literatūros sostine tituluojamo Anykščių miesto stende mugės svečiams buvo siūloma įsigyti net penkios dešimtys skirtingų pavadinimų knygų bei kitokių smulkmenėlių.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Šeštadienį Svėdasuose paminėtas legendinio svėdasiškio, pokario partizano Albino Milčiuko – Tigro (1922 – 1968) šimtmečio jubiliejus, prisiminti visi per amžius už tėvynės Lietuvos laisvę kovoję bei žuvę. Įvyko tradicinė istorinė konferencija „Didžiosios kryžkelės svarstymai“, kurią šį kartą surengė Kraštų šilo partizanų brolija, o jos tema šiemet buvo „Partizanų dienoraščiai: amžini, nykstantys ir dar pamiršti raštai“, aplankytas Viesulo bunkeris Kraštų šilo pakraštyje, šventė užbaigta ilgais ir linksmais šventiniais pietumis.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Antradienį rūsčių prognozių nebodami, liūties, tikriausio dangaus vandenų tvano nepabūgę A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus profesinės sąjungos nariai išvyko į pažintinę kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Alaušo ežere dieviškai išsiskleidus baltiems lelijų žiedams, žydint ir kvepiant liepoms, jų žieduose dūzgiant bitėms, kragams ir laukiams po melsvas vilnis saugiai vedžiojant jauniklius, vis dar sutemose baubiant baubliui, ryškiausiu, vešliausiu žalumu lapojant medžiams ir žolynams, žydint bulvėms, kvepiant šienui, jauniems žvirbliams linksmai šokinėjant ir čirškuojant ant šventoriaus mūro, svėdasiškiai šventė didžiausius savo bažnyčios atlaidus - Šv. apaštalų Petro ir Povilo šventę.

Skaityti daugiau...

Raimondas Guobis

Šių metų tarptautinė Vilniaus knygų mugė su pernai neįvykusios mugės prierašu „Vaizdas kaip tekstas“ įvyko. Įvyko, nors susirgimų covid-19 dar tūkstančiai, žmonės, nors prisidengę veidus respiratoriais, į LITEXPO rūmų parodų sales plūdo tūkstančiais, visi čiupinėjo, vartė, tas pačias knygas, trynėsi spūstyse, visokiuose pakampiuose valgė, gėrė ir jau nieko nebebijojo. Visur tvyrojo knygų magijos dvasia...

Skaityti daugiau...

Vaikams ir ne vaikams - spalvinimo knygelė "Nuspalvink Svėdasus".

Puikus užsiėmimas tamsėjančiais vakarais!

Atsisiųsti ir atsispausdinti galite čia.

Raimondas Guobis

Jubiliejiniais 2019-ais kan. Juozo Tumo – Vaižganto 150-ais gimimo sukakties metais Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas išleido didžiulę, net 700 puslapių rašytojo šeimyninę korespondenciją apžvelgiančią knygą „Iš širdies ir tikru reikalu“. Ją parengė dvi jaunos mokslininkės ir dr. Aistė Kučinskienė.

Skaityti daugiau...

bu350 SV.PP.SK2 1

Raimondas Guobis

Gėrėtis ir mylėti iš tolo. Būnant, kad ir labai toli nuo Butėnų. Gal net Amerikoje, Vakarų Europoje, Anglijoje, Islandijoje, kur nors lygumose už Troškūnų ar tiesiog Svėdasuose. Taip, kaip šiuo karantino laiku, dažnai iš tolo mylime, jaučiame savo artimus žmones, bičiulius...

Skaityti daugiau...

Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 20 svečių ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top