Raimondas Guobis

 

Dar tarpukariu visų Lietuvos kaimų sodybos buvo pažymėtos lentutėmis su numeriu ir savininko pavarde. Buvo labai patogu, tikrai niekam kaimuose nereikėjo gatvių, juk visi dar mąstė sveikai - naudojo ganėtinai sveiką maistą ir kvėpavo grynu oru.


Capture

Tokių lentučių yra išlikę ant namų ir Butėnų Pašventy - J. Juzėno, L. Žvirblio. Dabar, gi sumanyta kaimams ar net vienkiemiams sugalvoti dar ir nesamų gatvių pavadinimus.

Butėnuose taip atsirado trys gatvės. Klausimas: kam gi reikia pačiuose Butėnuose dar ir Butėnų gatvės? Toks nesusipratimas anksčiau buvo tik Vilniaus mieste, o dabar beveik kiekviename kaime. Ar gi ne kvailai skamba - Butėnų kaime Butėnų gatvė. Ne ką gudriau ir su kitomis gatvėmis. Ramybės rajonu tas naujasis mūrinukų kvartalas gal ir buvo vadinamas, bet daug poetiškaiu jis buvo vadinamas ir Sero ar net Londonu. Ir iš tiesų, gal daug smagiau būtų buvę tą gatvę pavadinti Londono.

Elnio gatvė atsirado dėl Petro Barono aptvaro su elniais. Daug gi geriau būtų buvusi net ir Briedžio. Ir žvėris ne prastesnis ir dar toje vietovėje buvusi Povilo Barono - Lietuvos partizano slapyvardžiu Briedis sodyba. Kažkodėl apie jį nepagalvota, kaip ir apie daugybę garsių butėniečių - pramonininką Antaną Šukį, bankininką Aleksandrą Žemaitį, liaudies meistrą Zenoną Valuntą ir kitus. Tai lengvabūdiškai gatvių vardus pasirinkome, o jei atsipeikėję norėsime keisti - bus nelengva.

 

Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 85 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top