Giedrė Rėkašienė

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Butėnai atšventė Jonines. Keletas trumpų mano įspūdžių jūsų akims.

Šventė prasidėjo iškilmingu ėjimu pro vartus, kur buvo plaunamos ir lininiu rankšluosčiu šluostomos rankos.

Visi susėdo prie stalų, išsitraukė, kas ką turėjo atsinęšę. Buvo šiek tiek laiko ir pabendravimui, ir prieš, ir renginio metu. Jau tradicine tapusi žuvienė, buvo suvalgyta iki paskutinio lašo, tik puodas tuščias liko. Buvo galima įsigyti ir specialios Joninių arbatos.

 

Oficialioji šventės dalis prasidėjo įžiebiant šventąją ugnį, kuri simbolizuoja saulę, ir aukojant jai aukas. Vėliau visi norintieji, kad per ateinančius metus jų norai išsipildytų, turėjo juos užrašyti ant lapuko ir įmesti į ugnį.

Prasidėjo žaidimai. Vaikų virvės traukimas, pirmieji vaikai bėgo ir su mediniais batais. Vėliau jaunimo, ir vyresniųjų rungtys pagal amžiaus kategorijas.

Kita rungtis - žvejyba. Butėnuose visi labai patyrę žvejai, todėl nei vienam neprireikė ir nepritrūko duotos pusantros minutės laiko. Matyt, ateityje laiką teks trumpinti :)

Po žaidimų prasidėjo šokiai. Pradžioje nedrąsiai, bet vėliau šoko dauguma ir mažų ir didelių. Mūsų šventė pasirodė įdomi ir patruliuojantiems policininkams, lėtai pakraštėliu pravažiavo jų mašina. 

Pradėjus temti, vyriausias šventės Jonas buvo ipareigotas uždegti didįjį Joninių laužą. Kol Jonas, padedamas vaidilutės, užsidegė deglą nuo šventosios ugnies, sulaukė pagalbos ir iš šventės dalyvių, kažkas padegė laužą iš kitos pusės, matyt, pasitengė kitas šventės dalyvis Jonas. Sausros išvargintoje pievoje esančio lauzo ugnis nenorejo būti vienoje vietoje, todėl iš visų pusių vis stengėsi pabėgti ir išplisti tolyn, teko nuolatos gesinti Šventosios vandeniu.

Laužo uždegimo ceremonija:

Po laužo įžiebimo šokiai jau vyko aplink laužą. 

Negalime nepasidžiaugti nuostabiais šventės aplinkos papuošimais ir dekoracijomis. Ačiū visiems prisidėjusiems! 

Pasiruošimas šventei:

Nuotraukų autorės: Giedrė R., Lendrina M., Alma J.

Komentarai  
#1 Jolita A. 2019-06-26 07:13
Nusilenkim iki žemės šventės rengėjams, organizatoriams ir nuostabiai mūsų bendruomenės pirmininkei Lendrinai ! Tik tokių žmonių dėka gyvuoja ir gyvuos mūsų gimtieji Butėnai!
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 84 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top