Raimondas Guobis

DSCF8169Kaip ir prieš daugelį metų, didysis žynys ir pasaulio išminčius Kalėda, pasivertęs zuikiu paupėmis, nudžiūvusių pievų žolynų labirintuose bėgiojo, stirninu tarpumiškių dirvonais šuoliavo, melsvuose drebulynuose briedžiu braidžiojo, kol pamatęs, pažinęs, tos dienos dvasią sugavęs vėl žmogumi patapo. Raudonais kailiniais apsirengė, raudoną kepurę užsidėjo, plaukus susišukavo, barzdą išsikedeno ir dovanų maišą ant pečių užsimetęs, Šventame miške kirsto lazdyno lazda, auksu spindinčia, pasiremdamas į Butėnus iškeliavo. 

Per kalnus, slėnius, šilus mėlynuosius, per baltuosius sniegynus jis į didžiojo kaimo senąją ulyčią įžengė, meiliai nužvelgė pūpsančias trobas, stabtelėjo prie seno, sidabru nujuodusio kryžiaus ir keliute į kalną pasodėje pasuko. Ten, kur žmonės stebuklo pasiilgę ir maži vaikučiai dovanų trokštantys jo jau laukė.

Klegesys didis pakilo melsvai pilkoje trobelėje, šalia ant stiebo plazdančios trispalvės. Pasitikti senelio pulku vaikučiai išbėgo, smalsios mamos paskui juos į kiemą išsmuko. Ar čia? Ar laukėt?/ Čia, čia, laukėm, laukėm... Keliais žodžiais mielais artumą pajutę visi į trobesį, kaimo seklyčią sugužėjo.

Mažųjų eilėraštukai įdomiausieji, mąsliujų dvynių mįslės, eilėraštukai paprastukai - "Du gaideliai", "Eglutė skarota" ir dar vikraus, tiesiog lakiojančio Kalėdos vedamas ratelis "Seneli, meistreli, mokyk savo vaikus..." 

Šimtametės palinkėjimai ir pakvietimas vasarą atvažiuoti "pauogautų". Matyt, žynys dar užsuks čia balandyje, kuomet Pašvenčio senolei sukaks 103 metai. Jo, kad sulauktų... Jūros šypsena, dvi mažytės mergytės ant motinos rankų, juodoji karvutė ir jos šeimininkė, "Barono vilos" įdomybės, bandymas kelionei pasigauti elnią. Vienišos Ramybės gyventojos trobos šiluma ir tyluma, snaudžiantys sodai, išėjusių į anapus ir į miestus ar užsienius atminimas... Todėl gi ir rūpestis šviesiame Kalėdos veide. Kaip gyvensime toliau, kas mūsų laukia...

Atvirukas, jubiliejinių metų atminčiai, pasaulio stebuklu paženklintas piešinys - didžioji vinkšna, kaimą saugantis ir guobiantis medis bei Lietuvos šimtmečio Kalėdų atmintis.

 

DSCF8169

Šventinis Šimtmečio Kalėdų atvirukas iš dosniojo ir dėkingo Kalėdos rankų

 

 DSCF8144

Kalėda stabtelėjo senojoje Butėnų ulyčioje

 

DSCF8135

Susidomėjo ir ūkiu...

 

DSCF8132

Pradžiugino dovanomis ne tik vaikučius...

 

DSCF8139

Unikalus, originalus Kalėdinės valandos skelbimas

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 116 svečių ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top