Raimondas Guobis

Šimtmečio Lietuvos metai įprasminti Butėnuose, prie bendruomenės namų pasodintas ąžuolėlis, kurio pasodinimo apeigas atliko seniausios, kadaise gausiausios Butėnų giminės atstovai - Rimanta ir Kęstutis Žvirbliai.

Lapkričio viduryje bendruomenės narių iniciatyva, dar vasarą aptarus, Butėnų bendruomenės namų papėdėje, pasodintas vešlus, linksmai nuaugęs paupio šile iškastas ąžuolo sodinukas.

Sodinimo apeigos patikėtos garsios ir garbingos Butėnų kaimo giminės palikuonims, visą laiką tėviškės kaime gyvenusiems ir gyvenantiems - Rimantai (Vilutytei) ir Kęstučiui Žvirbliams. Su viltimi, kad įkurtas Šimtmečio sodelis bus lankomas, kad tvirtybės medis ąžuolas stiebsis aukštyn, šakosis ir linksmai žaliuos, kad ateinantys šimtmečiai bus palankūs Butėnams ir tėvynei Lietuvai. 

"Žemėj Lietuvos, ąžuolai žaliuos..." Su viltimi, kad sugrįš jaunimas, kad atsiras daugiau energijos, bendruomeniškumo, kad senųjų, jau tėviškės žemę apleidusių giminių ainiai sugrįš ten, kur jų praeities, pradžių pradžios židinys rusena...

 

DSCF6065

Šimtmečio metais ąžuolai subrandino labai daug gilių...

 

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 322 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top