Raimondas Guobis

DSCF1475Lapkričio 11-osios popietę savo visuomeninėje seklyčioje posėdžiavo Butėnų bendruomenės nariai. Į visuotinį-rinkiminį susirinkimą sugužėjo trys dešimtys, matyt, pareigingiausių narių. Antrai dviejų metų kadencijai buvo išrinkta organizacijos pirmininkė Lendrina Meškauskaitė, dar kartą patvirtintas jos padėjėjų - "aktyvo" sąrašas.

Įžanginiame žodyje L. Meškauskaitė pasidžiaugė nuveiktais darbais, ypač vykusiomis, spalvingomis ir nuotaikingomis šventėmis, etnografinių papročių gaivinimu ir niekuo nepakeičiama bei neįkainuojama bendryste. Dėkojo visiems prisidėjusiems prie švenčių rengimo bei kasdienių darbų, bei panoro pasitraukti iš vadovės posto. Tačiau, iškėlus dar šešis kandidatus, ilgokai pasvarsčius, išklausius kandidatų, beveik absoliučia balsų dauguma antrai kadencijai buvo perrinkta Lendrina. Patvirtintas ir jos svarbiausių pagalbininkų sąrašas: Danutė Pupelienė, Laima Jakubonienė, Aida Venskutė-Palskienė, Irena Jolita Paužuolienė, Audrius Mikuckis, Stasys Augutis ir Raimondas Guobis. Revizore išrinkta Reda Kirdeikienė.

Buvo išklausyta bendruomenės "bankininkės" Reginos Vilutienės ataskaita, pastebėta, kad gerokai sumažėjo įplaukos iš "dviejų procentų", kad nario mokestį pernai yra mokėję beveik devyniasdešimt asmenų, tad bendruomenė skaitlinga. Jeigu jie mūsų reikaluose dalyvautų aktyviau, kad parodytų iniciatyvos, nuveiktume nepalyginamai daugiau. Kalbėta apie daugiausiai žmonių sutraukiančią Joninių šventę, pasiūlyta ją sujungti su "Butėnų diena", tačiau po trumpos diskusijos įsitikinta, kad šios abi šventės viena prie kitos niekaip nelimpa. Dar geriau, siūlyta "Butėnų dieną" švęsti kasmet tuo pačiu laiku. Matyt, tai bus senu stiliumi - pirmąjį šeštadienį po Šv. Lauryno atlaidų Jononyse - kaimyniniame kaime anoje pusėje upės. Tad, ateinančiais metais, mūsų šventė turėtų vykti rugpjūčio 18-ąją. Tą dieną numatomas viso pasaulio butėniečių suvažiavimas, paminklo Lietuvos respublikos šimtmečiui pašventinimas ir knygos apie Butėnus sutiktuvės. Iki to laiko bus restauruotas ir Butėnų moterų katalikių 1940 metų vasarą pastatytas kryžius. Apie gerokai apirusio betoninio paminklo atgaivinimo darbus kalbėjo profesionali restauratorė Virginija Murmaitė-Ščiavinskienė. Kalbėta ir apie bent jau minimalų bendruomenės namų remontą - išorinių ir vidinių sienų dažymą, stogo tvarkymą. Nuspręsta, kad Kalėdų senelis butėniečius lankys antrąją Šv. Kalėdų dieną.

Buvo ir skaudulių. Buvo nepatenkintų seniūnaičio Petro Barono darbu, pasipiktinusių miško kirtėjais, kurie savo sunkia technika suniokojo ne tik servitutinius miškų, pievų ir paupių keliukus, bet dažnai mindė ir privačias valdas. Padėtis daug kur dramatiška, nes niokotojams gerokai "pagelbėjo" ir veik kasdien šiemet lyjantis lietus.

Dauguma skirstytis nesiskubino, pasivaišino arbata, pyragais ir kitomis gėrybėmis. Nors kaimas sensta, aktyvumo trūksta, tačiau yra daug vilties. Vilties, kurią stiprina nauji į kaimą gyventi atvykstantys žmonės, kaip susirinkime dalyvavusi neseniai Andrijauskų namus nupirkusios šeimos atstovė Kristina Leščinskienė. Dvigubai smagiau, kad toje šeimoje auga net keturi mokyklinio amžiaus vaikai, kurie matyt gerokai pagyvins mūsų svarbiausias šventes.

Autoriaus nuotraukose:

 

DSCF1384

Antrai dviejų metų kadencijai Butėnų bendruomenės pirmininke išrinkta Lendrina Meškauskaitė

 

DSCF1477

Aktyvios bendruomenės moterys. Iš kairės: Vita Klimienė, Ona Mikuckienė ir Rima Rimkuvienė

 

DSCF1475

Susirinkimo dalyviai juokavo, kad jei niekas pirmininkauti nepanorės, tai išrinks šią Damutės Augutienės sukurtą tautišką moterį...

Komentuoti


Orai

Kalendorius

Rugpjūtis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 308 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top