Raimondas Guobis 

DSCF1056Lietuvai praradus nepriklausomybės šviesą, artėjant kruviniems laikams - karui ir sovietinei okupacijai, Butėnų kaimo katalikės moterys pasitikėdamos Dievo globa, kupinos vilties pastatė kryžių, kurio epitafijoje prašė Viešpatį pasigailėti mirusiųjų. Žinoma galvojo ne tik apie mirusius, bet ir apie gyvuosius.

Mūsų kapinių visuomeniniame kalnelyje yra net trys bendruomenės paminklai, dar 1914-aisiais Jubiliejiniais krikščionybės metais kaimo jaunimo "funduotas" kryžius. Tiesa, jau ne originalus, jo metalinę viršūnė aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pakeitė nauju kaltiniu kryžiumi. Originalus palikęs tik plokščias pamato akmuo, tebėra ir 1989-aisiais Atgimimo metais kaimo jaunimo sumūrytas aukuras, o štai moterų kryžius griūna. Žaizdos atsivėrusios ne tik pamate, bet ir lieknoje steloje bei kryžmoje. Nejaugi mes leisime jam nugriūti? Būtų didi nešlovė tokiam garbingam kaimui, jo istorijai, visiems jame gyvenantiems, visiems išeiviams placiame pasaulyje. Todėl išlikime garbingi, dosniai aukokime, kad tik istorinis kryžius būtų išgelbėtas ir savo tvirtu naujumu suspindėtų ateinančiais, jubiliejiniais mūsų Lietuvos Šimtmečio metais.

Tad, butėnieti, nebūk abejingas, nepagailėk, kitą kartą ir stambesnio, vis mažesne verte šildančio euro banknoto mūsų kaimo ir bendrystės garbei. Aukas priima bendruomenės sekretorė - finansininkė Regina Vilutienė.

Savo įnašą galėsite perduoti ir Butėnų kaimo kapinių kalnelyje Visų Šventųjų dieną. Mirusiųjų pagerbimo ir maldų už kaimą, bei gyvuosius viso pasaulio butėniečius lapkričio 1-ąją mūsų kapinėse prasidės 13 valandą. Būtinai dalyvaukime.

 DSCF1048

DSCF1049

DSCF1054

DSCF1055

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top