Raimondas Guobis

Mūsų kaimo mokytojų Aldonos ir Valdo Murmų antroji dukra Virginija nuo pat mažens tryško prigimtine linksmybe, sodriu jumoru ir gebėjimu piešti. O kokio grožio piešinėlį pieštukinėmis spalvomis ji "išlaužė" dar besimokydama Butėnų pradinėje mokykloje. Jame buvo pavaizduotas miestas - namai, automobiliai, žmonės, labai spalvinga, labai plastiškomis, bet kartu ir griežtomis linijomis. 

Kuomet baigė aštuonmetę Žaliojoje, praktiška mergaitė, praktiškų tėvų paskatinta išvyko mokytis į Kauną, į Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą. Baigusi mokslus tapo meninio stiklo gamybos specialistė, tačiau visai neilgai tą prašmatnų stiklą pūtė. Labai greitai pakeitė profesiją, pasuko kitokio meno keliu ir tapo restauratore. Per daugiau nei du dešimtmečius praktikos tapo puikiausia  specialiste, savo darbo meistre. Daugiausiai darbavosi restauruodama garsiausių Lietuvos bažnyčių altorius, paveikslų rėmus, medinius rakandus. Kartais vasaromis net į Butėnus parsiveždavo kokį raitytą išraitytą šventojo paveikslo rėmą ir kruopščiai jį šveisdavo, lygindavo, konservuodavo bei sidabru ar net auksu padengdavo. Taip romantiškai atrodydavo tas jos darbas. Pasikrapšto prie meno vertybių, dar ir darže, prie puodų naudingai laiką praleidžia, kartu su motina bei dažnai taip pat kaime laiką leidžiančiu vyru, motina pasistiprina ir vėl labai labai kruopštaus darbo imasi. 

Užfiksavau ją prie unikalių žvakidžių, kurių Butėnuose laikyti neišdrįstų. Pernai restauravusi tas žvakides, tokias barokines, gal net iš XVI amžiaus, Vilniaus benardinų bažnyčiai priklaususias. Net keista - visus apdangalus nulupus atsiveria puikiausia pušies medžio tekstūra, tačiau tą grožį teks paslėpti, mat iš tiesų, tos žvakidės buvo padengtos sidabru. Tad teks ir vėl padengti sidabru, kad prašmatniai ir taip pat istoriškai teisingai atrodytų.

Įdomis darbas, įdomus gyvenimėlis, bet Virginija prie vasariškos šypsenos dar prideda norą, kad greičiau ateitų tas laikas, kai nuolatinis darbas nebevaržys, kai galės ne tik vasaros mėnesiais pabūti, bet gal net visus metus gyventi gimtuose, mylimuose Butėnuose.

Autoriaus nuotraukoje:

IMG 0871

Virginija Ščiavinskienė kruopščiai darbuojasi - jos meniškoje valioje unikali bernardinų bažnyčios žvakidė...

Komentuoti


Įvykių kalendorius

Liepa 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 129 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top