100 5735

Raimondas Guobis

 Butėnų - kaimo šalia Svėdasų bendruomenė ketvirtąją Kalėdų dieną - paskutinį šių metų sekmadienį, sodžiaus vaikučiams ir ne tik, surengė šventę, kurioje apsilankė tarsi ir savas Kalėdų senelis.

Savi namai ir savas Kalėda. Iš tiesų Butėnų bendruomenė šiemet įsigijo savus namus, nors seni ir senokai remonto nematę, bet vis gi savi namai, aktyvių ir kūrybingų bendruomenėms moterų šventiškai išpuoši - sušvito džiaugsminga viltimi. Ir štai tuoj po vidurdienio per šerkšnotus laukus, lediniu vieškelėliu dideliais žingsniais, lazda pasiramsčiuodamas į kalnelį įkopė senelis Kalėda. Ant pečių maišas su dovanomis, karališku raudoniu spindintys drabužiai, žila žila barzda bei ilgi plaukai ir jaunutėlė rytietiškų bruožų Snieguolė šalia. Susitikimas, šiltas rankų paspaudimas, veidai visų džiaugsmu nušvito.

Ne, nepasakojo senelis apie savo kelionę, savo gyvenimą bet vaikučių ir vyresniųjų to klausė ir lietuvišką dvasią suradęs tautiškai džiaugėsi girdėdamas, kad ne vienas iš tų mažylių vis dar nori gyventi ne kur kitur, bet Butėnuose - gražiąjame kaime šilų apsuptyje ant Šventosios kranto, kaip ir tie šaunuoliai brolis ir sesuo, Deividas ir Gabrielė, nūnai gyvenantys Vokietijoje prie Dortmundo, ar šventėje buvę du berniukai vardu Nojus. Senelis gal kai kam ir pasirodė senamadiškas - juk pirmiausia prašė padeklamuoti eilėraščių - bet juk šiandienos mokykloje jų niekas nebesimoko, o jei ir išmoksta, tai tuoj pat pamiršta. Tetulė Rimanta nustebino, kai padeklamavo prieš 50 metų išmoktą netrumpą, pasakišką - žiemišką eilėraštį: " Apšerkšniję mūsų žiemos, balta, balta kur dairais...". Mažiems ir dideliems senelis dovanų negailėjo, o gerokai apšilęs pradėjo ir šio to apie Butėnus klausinėti už teisingus atsakymus saldumynus dovanodamas. O po to ratelis, šokiai, šėlsmai su degančiomis šaltosiomis ugnelėmis, fotoaparatų spragsėjimas - nuotraukos tokios, kad ir "Feisbuką" papuošti ne gėda.

"Pavargai, išalkai, seneli Kalėda..." jautriai prabilo moterėlės ir prie sodietiškomis gėrybėmis nukrauto stalo sodino - sūris, mėselė, pyragas, raudonas vynas... Atvirai, viltingai pasikalbėjo - gyvuos Butėnai ir vis dažniau į savuosius namus rinksis. Senelis gi atsisveikino iki kitų metų švenčių bet kaimo greitai neapleido - dar su dovanėlėmis aplankė ir kelias senąsias moterėles.

Nuotr. iš Kalėdų senelio albumo:


Džiaugsmingai senelį Kalėdą sutiko dideli ir maži butėniečiai.

Raimondas Guobis

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 122 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top