Raimondas Guobis

DSCF8122Šiuos metus Lietuvos respublikos Seimas paskelbė kan. Juozo Tumo–Vaižganto metais, taip suteikdamas progą visiems šalies gyventojams dar kartą prisiminti šio nuostabaus lietuvio, Svėdasų krašto sūnaus gyvenimo kelią, jo veiklą kovoje dėl lietuviškos kultūros ir šalies nepriklausomybės. Prisiminti ir naujų, negirdėtų dalykų sužinoti bei Vaižganto raštus atsiversti, smagiai juos paskaityti. Ta proga Trijų Karalių sekmadienį Svėdasuose paskelbtas Vaižganto kūrybos skaitymo vajus.

Juozo Tumo-Vaižganto krikštą, pirmuosius tikėjimo ir lietuviškų bažnytinių tradicijų pažinimo žingsnius menančioje Svėdasų Šv. Arkangelo Mykolo šventovėje į mus tarsi prabyla lietuvių literatūros klasiko vaizdelis „Per pat Sumą“, kartu su kvietimu - svėdasiškius bei visus Lietuvos gyventojus, tautiečius pasaulyje skaityti Vaižganto raštus. Skaityti darbovietėse, įstaigose, visuomeniniuose rateliuose, bičiulių būreliuose, šeimose ar tylioje vienumoje. Skaityti, žavėtis, pažinti, semtis išminties, pasaulio ir tautos istorijos, surasti ir tragedijų, ir linksmybių, ir linksmų nuotykių. Kokie nepakartojami gamtos, istoriniai vaizdai, perpinti meile, aistromis, tragedijomis, pasisekimais, tautiniai papročiai etnografiniuose raštuose, svetimų kraštų įdomybės kelionių apybraižose, prabėgančių metų pulsas su laimėjimais bei problemomis smagioje publicistikoje. Skaityti, mąstyti ir taip gabųjį svėdasiškį pagerbti, jo paskutiniąją valią surašytą testamente pildyti: „Lietuvą ir lietuvius mylėjau, bet sentimentus jiems jau iškalbėjau savo raštuose – prašom pasiskaityti ir bus vis tiek, ar aš tebesu ar nebesu.“

Svėdasų bibliotekoje Vaižganto raštų skaitytojų būrelis renkasi kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį 15 valandą, tad pirmasis sambūris įvyks jau šeštadienį.

Autoriaus nuotraukoje:

DSCF8122

Balta, snieginga jubiliejinių metų pradžia: Vaižgantas su žiemos „kailiniais“ Svėdasuose.

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 115 svečių ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top