Raimondas Guobis

DSCF1759Prieš kelias dienas prie Svėdasų kultūros namų, kuriame glaudžiasi dar ir biblioteka, seniūnija ir paštas, sienos buvo pritvirtinta lentutė, skelbianti, kad antrame aukšte yra įsikūrusi mėnraščio "Svėdasų varpas" redakcija. Ši afiša tik padidino viešąją leidinio sklaidos teritoriją, nes iškabinta aukščiau dėžutės skirtos skaitytojų pasiūlymams bei pageidavimams.

Laikraštis "Svėdasų varpas" leidžiamas jau antri metai, šių metų gruodžio numeris bus jau aštuonioliktas. Leidybos iniciatorius ir pagrindinis organizatorius - iš Sausalaukės kaimo kilęs, Kaune gyvenantis 87-erių metų amžiaus smarkuolis Stasys Gavenavičius. Jam atrodo nėra negalimų dalykų, jis su keletu savo kartos išeivių iš Svėdasų nuolat rūpinasi gimtojo krašto reikalais. Šį bei tą nuveikti skatinamas seniūnas, įvairių patarimų sulaukia bendruomenės vadovybė, gimnazijos administracija, vyrai susitinka ir su rajono meru ir įdomu, kad beveik visiems jų sumanymams Kęstutis Tubis pritaria bei žada pagelbėti juos realizuojant. Daugelių dalykų energingasis Stasys geba sutvarkyti telefonu. Jis apdovanotas pasitikėjimu ir todėl jam dažnai pasiseka.

Laikraštis, nors ir nedidelis, vos keturių A4 dydžio puslapių tačiau kokybiškai išleistas, spalvotas. Nors mažas, tačiau drąsiai spausdina didelius straipsnius, kartais net su Svėdasais nelabai susijusius, ir kol kas svėdasiškių gyvenimo realijų bei istorinio pulso neatspindi. O galėtų gi tarnauti kaip metraštis kaip kronika. Žinoma ten daug pamąstymų, sumanymų, kurių daugelis verti utopijos vardo. Bet juk nuo svajonės iki realybės tik vienas žingsnis ir laikraščio leidėjai tai puikiai supranta. 

Jau išleista aštuoniolika numerių, tačiau leidėjai nežada apsisukimų mažinti, žada aštria plunksna parašytais tekstais gerinti gyvenimą ir šalinti negeroves. Žinoma, bus nelengva, nes visuomenė vis labiau mėgsta žinias gauti elektroninėmis priemonėmis - internetiniuose, puslapiuose, feisbuke, tačiau labai daug vyresnio amžiaus žmonių gyvenančiame krašte popierinis laikraštis niekada neišeis iš mados. O platinamas nemokamai - ypatingai. Naujausiame numeryje pasakojama apie Algirdo Juliaus Greimo paminėjimą Kunigiškiuose, Kariuomenės dienos minėjimą Vilniuje, Šiaurės šalių bibliotekų savaitę gimnazijoje, medicinos daktarės vardą sėkmingai apgynusią svėdasiškę Ramūnę Banytę - Šepetienę, literatų klubo "Sietuva" šventę, o ketvirtasis puslapis skirtas seniūno Valentino Neniškio, klebono Ramundo Simonavičiaus, Anykštėnų bedrijos pirmininkės Reginos Smetonaitės ir redaktorės kalėdiniams pasveikinimams, džiaugsmui dėl sėkmingo komandos "Varpas" pasirodymio protų mūšiuose ir užuojauta Grikiapeliuose mirusios Valios Vincevičienės artimiesiems. Laikraštis leidžiamas už rėmėjų aukas, tad pažymėta, kad šį leidinio numerį finansavo verslininkas Petras Kunca. Neseniai iš pareigų pasitraukus redaktoriui Algimantui Indriūnui leidiniu ėmė rūpintis nauja redaktorė, žinoma visuomenininkė Alma Švelnienė, kuri greitai antrame baltųjų rūmų aukšte įsirengs kabinetą, kuriame retsykiais išklausys kiekvieną. Redakcinei kolegijai šiuo metu priklauso Vytautas Rimša, Joana Gutmanienė, Asta Medinienė ir jau minėtas S. Gavenavičius. 

 DSCF1759

Autoriaus nuotraukoje iškilminga akimirka - vyriausioji redaktorė Alma Švelnienė bei administratorius Stasys Gavenavičius tvirtina "Svėdasų varpo" redakcijos iškabą

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 207 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top