(1939 - 2016)

Gimęs netoli Vadoklių, dabartiniame Panevėžio rajone, baigęs septynmetę mokyklą išėjo dirbti į MTS-ą, taip vadinamą mašinų - traktorių stotį. Pirmiausia prie ariančio traktoriaus - "prikabinėtoju", po kelių mėnesių ir traktorininku. Kariuomenėje tarnavo Urale bei Kazachstane - prie geležinkelio, prie įvairios technikos remonto. Jau buvo vedęs, tad su šeima ieškojo patogesnės vietos gyvenimui. Trumpai darbavosi "Bolševiko" bei "Žalgirio" kolchozuose, pakvietė į "Mičiuriną"...

Nuo 1970-ųjų gyveno Butėnuose. Pamenu tas dienas, kuomet kaime pasklido žinia, jog į pačią paskutinę senojoje kaimo ulyčioje sodybą - į Prūso Galo gryčią atsigabeno gyventi nauja šeima. Butėnų pradinėje mokykloje pagausėjo moksleivių - Kulviečių vyresnėlė Danguolė atėjo į pirmąją klasę. Buvo ir jaunesnių atvykusių ir mūsų kaime kai kas dar ir gimė, nes Kulviečiukų daug buvę - Ričardas, Jolanta, Šarūnas, Vytautas. Visai gausi, įdomi šeimyna. Neblogai buvę, nes darbavosi ūkyje gerai, pirmininkas Vladas Kalčys įvertindavo - skirdavo piniginių premijų, apdovanojo raštais, nuolat duodavo naują traktorių... Metai bėgo, vaikai išaugo, išsivaikščiojo savo gyvenimų gyventi, nebegyveno šituose namuose ir žmona.

Šiokia tokia vienatvė, ilgesys ir liūdesys, dėl ankstyvų vaikų mirčių. Kartą prasitarė, kad ne juokai - palaidojęs net keturis savo vaikus - viena dukrelė mirė visai maža. Nors pasiekiamais gyvenimo malonumais mėgavosi - skaitydavo knygas žiūrėdavo televizoriaus, kartais kokio stipresnio gėrimo išgerdavo, o ypač mėgo maloniai kvapnų tabako dūmą. Apie tabako auginimą, cigaretes, net savos gamybos, ir rūkymo alchemiją galėjo kalbėti valandas. Nors rūkė nuo aštuonerių metų, jokio blogumo nejautė ir beveik aštuoniasdešimties sulaukęs buvo vyriausias mūsų kaimo vyras. 

Griežtas, savo nuomone turtingas, ryžtingas vyras. Mus - Užgavėnių persirengėlius palaikęs išdykusiais vaikezais, net subarė, kad nesivalkiotumėm pakiemiais, ir taip gražiai mūsų švelniai mielą vaikščiojimą paįvairino, tarsi gyvenimiškai tikros druskos užbėrė...

Komentuoti


Kalendorius

Gegužė 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Artėjantys įvykiai

23 Geg. 2021
Sekminės
01 Birž. 2021
Tarptautinė vaikų gynimo diena
01 Birž. 2021
Vasaros pradžia
13 Birž. 2021
Šv. Antanas, Šienapjūtė
14 Birž. 2021
Gedulo ir vilties diena

Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 57 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top