Raimondas Guobis

flag ltKovo 11-ąją po iškilmingų pamaldų už Tėvynę ir jos piliečius Svėdasų šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje,miestelio aikštėje džiaugsmingai pakėlę dešines su trimis suspaustais pirštais su šūkiu: "Dievui, Tėvynei ir artimui" širdyse saliutavo skautai. Vienas jų - iš Butėnų garsios giminės kilęs Benas Baronas ant aukšto stiebo iškėlė trispalvę.

Šių eilučių autorius istorinėje kalboje pažymėjo, kad pirmoji, dar visai nedidelė Sąjūdžio pradžios vėliava tiesiog žydėjo, spindėjo butėnietės Lendrinos Meškauskaitės rankoje. Buvo 1988 metų rugpjūčio 9 - oji, Juozo Tumo-Vaižganto tilto Žaliojoje naujų bareljefų pašventinimo iškilmė. Tądien jau sugiedotas ir Lietuvos himnas, ir "Lietuva brangi", Lendrinos rankoje švytėjo trispalvė, švytėjo ir trispalvis kaspinas prisiūtas prie mano šviesių marškinių rankovės. Šventėje dalyvavęs dailininkas Vytautas Kazimieras Jonynas manąją vėliavą pastebėjo, stabtelėjo, nusišypsojo, tą nedrąsų simbolį paglostė.

Etnografinę, turtingą pasakojimais, mįslėmis, dainomis, pamėgdžiojimais, smagiais dialogais, dainomis, nepaliaujančio metų virsmo tema sujungtą pynę supynė Aulelių globos namų gyventojai ir jų auklėtojos. Tiesiog švytėjo naujutėliai, lietuviški - sodietiški jų drabužiai, kuriuos įsigyti pagelbėjo kur tikrai vertai reikia niekad negailintis verslininkas Petras Baronas iš Butėnų.

Kovo 14-ąją, šeštadienį, Svėdasų bibliotekoje paminėta Knygnešio diena - prisimintas knygnešys iš Butėnų, siuvėjas Stanislovas Žvirblis ir slapčia lietuviškai skaityti bei rašyti Butėnuose vaikus mokęs "daraktorius" Pranas Kaminskas. Jo mokyklą, veikusią Žemaičio namuose, 1899 metais dėl Felikso Valantos nesumanumo susekė caro žandarai. Ir mokytojas ir mokinių tėvai atsipirko švelniomis bausmėmis - piniginėmis baudomis.

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 589 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top