Raimondas Guobis

Šeštadienį, balandžio 8-ąją Pašvenčių senolei - Butėnų kaimo prie Svėdasų gyventojai Bronei Valuntienei sukako 101 metai. Giedria nuotaika ir pirmaprade ramybe spinduliuojanti moteris sulaukė artimųjų bei kaimo gyventojų ir tolimesnių bičiulių pasveikinimų. Metų skaitlius pro pragyvento amžiaus - šimtmečio, tarsi vėl ėmė suktis iš naujo, vėl nuo vieneto.

Sulaukusi svečių, kaip jau įprasta, B. Valuntienė teiravosi kas čia pas ją užsuko, patyrusi, kad čia tas ar anas, teiravosi kaip sekasi. Ir kiekvienam iš užėjusių susitikimas su senole buvo tikriausia palaima, mat senolė prisimindama pragyventus metus kalbėjo, kad viskas jai sekėsi ir niekad nesutiko blogo žmogaus. Tik viskas gerai ir visi geri... Ir vyras buvęs labai geras, ir abi dukterys ir anūkai ir jų vaikai - visi labai geri. Ir per didžiuosius pokario bei kolchozinės tvarkos sunkmečius viskas buvę gerai, blogų žmonių nesutikusi, ir brigadininkas ir pirmininkas buvę tik geri...

Žinoma, kad ne viskas jau taip gerai buvo, visko teko pergyventi, tačiau senoji Valuntienė savo mąstymuose, supratime, maldose tiek nuskaidrėjo, kad visas blogis išnyko, buvo pergalėtas, teliko tik gerumas. Toks, tad, žmogus, matyt, be rūpesčio įžengs į Dangaus karalystę.

Bet dar negreit, nes senolė paslaptingai šypsosi, jos nuojauta šimtamete patirtimi turtinga, ir sako, kad dar gyvens ilgai ilgai.

 
Nuotraukoje:

IMG 6511

Nuostabioji Šventosios pakrančių senolė Bronė Valuntienė pradėjo gyventi 102 metus

Komentuoti


Orai

Nuorodos

2% parama

Butėnų bendruomenę galite paremti skirdami 2%

Butėnų kaimo bendruomenės kodas 300137308
Banko Swedbank kodas 73000
Butėnų kaimo bendruomenės sąskaitos Nr. LT267300010091303166

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 399 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top