Raimondas Guobis

(Filmo apie Butėnus, kuris bus demonstruojamas šventėje "Butėnų diena 2017" anonsas)

Genovaitė Juškaitė - Mačeikienė jaukiai šypsosi - taip, ji tarpukario Lietuvos čempionė - Kaune respublikiniame "Jaunosios Lietuvos" sąjungos sąskrydyje šimto metrų bėgime laimėjusi pirmąją vietą. O bėgusi be batelių - nespėję iš Rokiškio atvežti, tapusi Lietuvos čempione.

Pirmoji gi buvusi ir Rokiškyje, kaip ir savo kaimo mergaičių tarpe. Kuomet paaugo, pradėjo Užpalių vidurinę mokyklą lankyti, tai ėmė ir visokiose gerose jaunimo organizacijose dalyvauti. Sportas, toks magiškas žodis buvęs. Sumaniusi kartą išbandyti ar iš teisų greita - pasileidusi per kaimą, tai pirma, kitos draugės toli toli paliko.

Apdovanojo Smetona, labai lietus lijo, komentatorius dar ir pranešė, kad bėgusi basa...

Įdomiausia, kad Ignas Mačeika iš Butėnų ten, tokioje pat šimto metrų bėgimo rungtyje užėmė trečiąją vietą. O prieš pat karą abu čempioniški butėniečiai sukūrė šeimą. Pokaris buvo nelengvas, rodėsi jau ramybė sugrįžti ėmė, nors vis dar ne pyragai gyvenimas buvo - netikėtai, jau iš kolchozo išgabeno į Sibirą, išplėšė iš gimtojo kaimo. Kuomet sugrįžo iš tolimos šalies į Butėnus gyventi nebegrįžo - įsikūrė Anykščiuose.

Kadre iš R. Guobio filmo:

IMG 6365

Genė Mačeikienė, buvusi 1935 m. Lietuvos čempionė

Komentuoti


Orai

Nuorodos

2% parama

Butėnų bendruomenę galite paremti skirdami 2%

Butėnų kaimo bendruomenės kodas 300137308
Banko Swedbank kodas 73000
Butėnų kaimo bendruomenės sąskaitos Nr. LT267300010091303166

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top