Raimondas Guobis

IMG 4610Šiemet žiema tai ateina, tai vėl išeina, ir šitaip jau tris kartus. Sakytum, juokeliai dangiškieji, ar niekad nesibaigianti tikrosios žiemos spektaklio repeticija. Kalėdų Senelio laukiančiuose Butėnuose sekmadienį įvyko ir šiokia tokia taip laukiamo, metinio svečio apsilankymo repeticija - buvo išdalytos iš Svėdasų bendruomenės namų atkeliavusios dovanos.

Balta balta diena, saulė kažkur užsislėpusi, bet šviesu širdy ir žemėje nuo balto balto sniego... Po šeštadieninės šventės, butėniečių Laimos ir Virginijaus Jakubonių dovanotos sidabrinės eglutės įžiebimo Svėdasų miestelyje, dovanų skirstymo tarybos valia - ji išskirstė daugiau nei šešias dešimtis paketų labiausiai gėrybių žemiškųjų bei dėmesio stokojantiems bei nusipelniusiems, keturi paketai kliuvo Butėnų krašto žmonėms.

Pasitarimas ir sprendimas, kad mandarinai, jie tikriausia jėga, savaitės gali neištverti, tad reikia greit greit dovanėles išvežioti. Snieguolė Laima, jos vairuojama "karieta" smagiai skriejo sniego laukais, keliutėmis balčiausiomis. Pirmiausia ten kur toliausia. Iki Žaliosios, kur pro seną malūną, pro tiltą, paminklus ir atsiminimus brangiausius Šventoji savo vandenis gena. Marytė Šablevičienė pasitinka mus su šneka, direktorės, Žaliosios mokyklėlės laikų auksinių neprimenančia. Dėkoja gavusi maišelį su gėrybėmis, Laima prasitaria, kad jos vyras gi taip pat josios mokinys buvo... "Ar geras, gi, ar gerai išauklėjome?.." Buvusi direktorė ramiau atsidūsta - "Ačiū Dievui", nes daug kam iš anos kartos vyrukų nepasisekė...

Ekskursas į Šventupio šilo vienkiemį, kaip į štabą, arbatos, kavos atsigerti, pasidairyti, pasikalbėti... Ir vėl į kelią. Vėl Butėnuos per Šaltinius mistiškuosius, per Narunčio tiltelį, per melsvą šilo pasaulį sugrįžtame. Elena Vilutienė negali patikėti. "Kaip, man, kodėl, tai labai ačiū..." Ar tikrai, kaip sakote, aš loteriją laimėjau?.. Taip, iš tiesų šiokią tokią loteriją - juk iš šimtų pretendentų išrinko jus. Jūsų amžiaus faktorių, gyvenimą vienišą ir garbingą įvertino.

Dalia Vaiginienė pasitinka, priima paketą, kalbą apie kažkokį narkomaną, už kvaišalų platinimą pasodintą. Gavęs net šešis metus, ir iš Butėnų kaimo tas niekadėjas kilęs. Bet ką padarysi, ką padarysi, O ji štai gyvena savo tėviškėlėje, gimtame kaime, tamsiaveidiškai šypsosi jos sūnus Gintaras. Gerai gi Butėnuose gyventi.

Sukame į Kėkštagalį ir veriame garbingiausio žmogaus gyvenimo duris. Šimtametė, savo apskritą jubiliejų šventusi balandyje, Bronė Valuntienė šypsosi ir stebisi, kad nei vieno nepažįstanti... dovanų, iš pačių Svėdasų dovanų. Kaip gerai, kaip dėkui, kad manęs senos nepamiršo... Šypsosi ir senolės duktė Aldona, šį tą apie artėjančias šventes, apie kaimynus prataria... Atsisveikinam, išeiname į kiemą, repeticijos atminimui "selfiuką" padarome. Puiki repeticija. Skaitytojau, nepamiršk ir kitiems primink, kad tikroji Butėnų eglutė, susitikimas su Kalėdų Seneliu bendruomenės namuose antrąją Šv. Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją.

Nuotraukose:

IMG 4586

Didžiosios "Kalėdinės repeticijos" Butėnuose atminimui - Snieguolės ir Kalėdų Senelio "selfiukas"

 

IMG 4607

 Žiemos repeticijos kailinėliuose ir Šventoji

 

IMG 4614

 ... ir senasis žilvitis

 

IMG 4627

IMG 4629

... ir kaimas mylimasis

Komentuoti


Orai

Nuorodos

2% parama

Butėnų bendruomenę galite paremti skirdami 2%

Butėnų kaimo bendruomenės kodas 300137308
Banko Swedbank kodas 73000
Butėnų kaimo bendruomenės sąskaitos Nr. LT267300010091303166

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 292 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top