Raimondas Guobis

Paskutinį rugsėjo šeštadienį į visuotinį susirinkimą savo namuose susirinko Butėnų bendruomenės nariai. Kalbėta apie praeinančius metus, nuveiktus darbus, buvusias šventes ir susibūrimus, pasidžiaugta įsisavinus projektinius pinigus, sutvarkytu bendruomenės sodybos vidiniu kiemeliu, daugiausiai kalbėta apie didžiausią rūpestį - bendruomenės namų remontą ir jų panaudojimą.

Beveik trys dešimtys bendruomenės narių, stebėtinai daug - dauguma vyrai, valandėlę bičiuliškai pasišnabždėję, pasikalbėję išklausė pirmininkės Lendrinos Meškauskaitės pranešimą. Po to aptarti svarbiausi reikalai. Kalbėta apie vandenvietės problemas - reikia išpirkti, kad siurblinės taptų bendruomenės nuosavybe, vandenvietės teritorijų žemę, apie artėjančią Šv. Kalėdų šventę. Didysis klausimas - bendruomenės namų rekonstrukcija, remontas ir jų pritaikymas, kad dažniau kažkas vyktų, kad jie būtų iš tiesų reikalingi. Remontuoti? Nugriauti ir atstatyti visai naują pastatą, ar tik šiek tiek palopyti ir kuo greičiau nudažyti, kad gražiau atrodytų? Gal pavyktų rimčiau paremontuoti surinkus nuo kiekvieno kiemo bent jau po 100 eurų? O gal istoriškai išbandytu principu rinkliavą nustatyti pagal valdomą žemės plotą? Bet kokiu principu lėšas berinktumėm, matyt, kai kuriems tai bus pernelyg didelė auka ir darbai užsitęstų iki neišmatuojamos begalybės ir entuziazmo ribų. Gal būt paimti paskolą iš labiau pasiturinčių bendrapiliečių? Namų remontą remiantys, turėtų savo skiriamus pinigus perduoti bendruomenės iždininkei Reginai Vilutienei.

Bet kas gi tuose namuose turėtų vykti? Kas vyksta dabar? Susirenkama vos kelis kartus metuose - vasarą švęsti, burtis galima ir paupyje, ar kokiame erdvesniame kieme, o žiemą gi beveik niekas nevyksta. Bandyti surengti stovyklas butėnietiškam ar net platesnių apylinkių jaunimui, bet tam reikia rašyti projektus ir labai nelengvai juos administruoti. Vis dar apstu abejingumo, trūksta aktyvesnių, kaimo reikalais "degančių" žmonių, jų turėtų atsirasti daugiau. Tačiau nesidairysime, o judėsime pirmyn ir pirmyn...

Autoriaus nuotr.:

 

IMG 3001

Apaliutės Pečiūraitės gryčia buvo pirmieji atgimstančios bendruomenės namai...

Komentuoti


Orai

Nuorodos

2% parama

Butėnų bendruomenę galite paremti skirdami 2%

Butėnų kaimo bendruomenės kodas 300137308
Banko Swedbank kodas 73000
Butėnų kaimo bendruomenės sąskaitos Nr. LT267300010091303166

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 294 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top