(1939 - 2016)

Gimęs netoli Vadoklių, dabartiniame Panevėžio rajone, baigęs septynmetę mokyklą išėjo dirbti į MTS-ą, taip vadinamą mašinų - traktorių stotį. Pirmiausia prie ariančio traktoriaus - "prikabinėtoju", po kelių mėnesių ir traktorininku. Kariuomenėje tarnavo Urale bei Kazachstane - prie geležinkelio, prie įvairios technikos remonto. Jau buvo vedęs, tad su šeima ieškojo patogesnės vietos gyvenimui. Trumpai darbavosi "Bolševiko" bei "Žalgirio" kolchozuose, pakvietė į "Mičiuriną"...

Nuo 1970-ųjų gyveno Butėnuose. Pamenu tas dienas, kuomet kaime pasklido žinia, jog į pačią paskutinę senojoje kaimo ulyčioje sodybą - į Prūso Galo gryčią atsigabeno gyventi nauja šeima. Butėnų pradinėje mokykloje pagausėjo moksleivių - Kulviečių vyresnėlė Danguolė atėjo į pirmąją klasę. Buvo ir jaunesnių atvykusių ir mūsų kaime kai kas dar ir gimė, nes Kulviečiukų daug buvę - Ričardas, Jolanta, Šarūnas, Vytautas. Visai gausi, įdomi šeimyna. Neblogai buvę, nes darbavosi ūkyje gerai, pirmininkas Vladas Kalčys įvertindavo - skirdavo piniginių premijų, apdovanojo raštais, nuolat duodavo naują traktorių... Metai bėgo, vaikai išaugo, išsivaikščiojo savo gyvenimų gyventi, nebegyveno šituose namuose ir žmona.

Šiokia tokia vienatvė, ilgesys ir liūdesys, dėl ankstyvų vaikų mirčių. Kartą prasitarė, kad ne juokai - palaidojęs net keturis savo vaikus - viena dukrelė mirė visai maža. Nors pasiekiamais gyvenimo malonumais mėgavosi - skaitydavo knygas žiūrėdavo televizoriaus, kartais kokio stipresnio gėrimo išgerdavo, o ypač mėgo maloniai kvapnų tabako dūmą. Apie tabako auginimą, cigaretes, net savos gamybos, ir rūkymo alchemiją galėjo kalbėti valandas. Nors rūkė nuo aštuonerių metų, jokio blogumo nejautė ir beveik aštuoniasdešimties sulaukęs buvo vyriausias mūsų kaimo vyras. 

Griežtas, savo nuomone turtingas, ryžtingas vyras. Mus - Užgavėnių persirengėlius palaikęs išdykusiais vaikezais, net subarė, kad nesivalkiotumėm pakiemiais, ir taip gražiai mūsų švelniai mielą vaikščiojimą paįvairino, tarsi gyvenimiškai tikros druskos užbėrė...

Komentuoti


Orai

Nuorodos

2% parama

Butėnų bendruomenę galite paremti skirdami 2%

Butėnų kaimo bendruomenės kodas 300137308
Banko Swedbank kodas 73000
Butėnų kaimo bendruomenės sąskaitos Nr. LT267300010091303166

Sukurta: Origins.lt

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 184 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Scroll to top